Back to work! Laddar inför årets första inredningsplåtning (imorgon) med rediga arbetarbyxor från Sivletto.
Fick dem av John i tidig födelsedagspresent i lördags (fyller år först den 4 februari). Jag vet inte vad det är med det här året och för tidiga födelsedagspresenter, men tydligen borde jag fylla år i januari istället för februari.
Bär hängslebyxorna tillsammans med prickig sjal i håret, Emmy-koftan från Tidens melodi och gamla Converse.
Nu ska här spraymålas, pysslas, sågas och packas (påsar). Imorgon smäller det!
Loading Likes...
Tjusig outfit! Påminner lite om den där 50-tals-annonsen “We can do it!”. 🙂
Åh så snyggt Emma!
Hängslebyxor är det bästa ju! Hade ett par i mellanstadiet och ett nytt par i högstadiet (var en av de där som inte riktigt släppte trenden fast det blivit ute…) och båda var under sina respektive tidsperioder mina absoluta favoriter.
Wow, helt fantastiskt snygga brallor! Hängselbyxor står högt upp på min önskelista. Svårt att hitta dock, om man inte riktigt vet vart man ska leta! Men nu har jag ju fått ett alternativ, tack!
Väldigt tjusigt med hängselbyxor 🙂 Har varit sugen att prova att bära ett par, men inte riktigt vågat än.
Pingback: Vårgrönt från IKEA. | Volang
Kul och se dig i ett par byxor damen!
HURRA FÖR DIG I HÅRBAND!!! Eller bandana eller vad man nu vill kalla det. Skitsnyggt, du passar!
Snyggt! Måste säga att det är första gången jag ser det där vitrinskåpet faktiskt passa någonstans, bara det är ju en bedrift… 🙂
Pingback: White hair and a pink umbrella. | Emmas Vintage
Pingback: Blommig 16 januari-klänning | Emmas Vintage
Pingback: 31. | Emmas Vintage
Pingback: Nya jeans och tanken om att vara nöjd. Nu. | Emmas Vintage