Hurra! Efter månader av hemlighetsmakeri kan jag nu äntligen avslöja några finfina detaljer om en alldeles speciellt bok. Nämligen boken “Vintageparty – Fyndiga tips för flärdfulla fester”, som skriven av viss vintagetrio …
I boken kan du bland annat se mig, Volang-Linda, Vintageprylar-Lollo, Colorelle-Ulrika, Vykort till min syster-Felicia, Bonjour vintage-Madeleine, Miriam Parkman, Emily Dahl, Isabelle Pedersen och många fler av Sveriges bästa bloggare med vintagetouch.
“Boken för dig som vill bjuda in till en riktigt personlig fest. Låt dig inspireras av sagolika bilder och skapa miljöer med influenser från äldre tider – och bli årets festfixare på kuppen. De populära mode- och vintagebloggarna Linda Hansson, Louise Lemming och Emma Sundh presenterar olika teman för fest, bland annat Vårvimmel, Skördeskiva och Färdfest.
Vackra bilder, finurliga tips, läckra recept, inspiration i form av sminkning, frisyrer och kläder och en nypa av din egen kreativitet gör det perfekta partyt möjligt.”
Uppdatering! Nu finns boken Vintageparty till superbra pris här:
Här kan du köpa boken Vintageparty till specialpris!
Här kan du köpa boken Vintageparty till specialpris!
Loading Likes...
Julia
30 okt 2012Fantastiskt! Synd att jag inte hade den boken i min hand för ett år sedan när jag planerade mitt bröllop! Men fest kan man ju ha flera gånger 🙂
admin
30 okt 2012Precis! Man kan ha alla möjliga sorters fester … som du kommer att kunna se i boken =)
Kram emma
Therese Hallberg
30 okt 2012Fantastiskt! Stort grattis bästa Emma, det ska bli superspännande att se den på riktigt!
Naomi
30 okt 2012Kommer vara absolut perfekt när jag ska planera inför mitt bröllop nästa år! När släpps boken?
Petite Caja
30 okt 2012Det låter som en bok jag bara måste ha i min bokhylla 🙂
Pernilla Andersson
30 okt 2012Grattis! Vad roligt och spännande. Ser oerhört tjusigt ut 🙂 Den boken kommer jag köpa så snart jag ser den. kram
Ulrika
30 okt 2012Fanken va kul att se den snygga fronten!!
Caroline
30 okt 2012Åh, vad spännande! Man har ju misstänkt detta ett tag nu men det ser helt underbart ut! Du kan räkna med att jag kommer vara bland de första som förhandsbokar boken 🙂 Stort grattis till dig!
SofiaN
30 okt 2012Ha! Precis vad jag har gissat att ni skriver om (är mycket stolt över min fantastiska slutledningsförmåga)! Kör hårt!
Fröken Fräken
30 okt 2012Hur kul som helst om ni fotade mycket på Ölsta där jag ska gifta mig nästa sommar. Måste köpa boken och kolla in hur ni pyntat platsen 🙂
admin
30 okt 2012Nämen vad roligt! Jag blev helt till mig när jag såg Ölsta, önskar så att jag hade bröllopsprylen kvar …
PS. Om du vill ha hjälp med dekorationer, inbjudningar och så vidare till bröllopet så går den här vintagetrion numera att anlita =)
Kram emma
Kajsa
30 okt 2012Vad roligt!
Torun
30 okt 2012Vem har gjort det snygga omslaget?
Sarah - Har ni te?
30 okt 2012Vad roligt! Skriver som en tidigare kommenator, att det var synd att boken inte hann komma ut föra jag gifte mig i somras…
Sara
30 okt 2012Så himla roligt, stort grattis Emma! Har följt din blogg ganska länge och vart så himla nyfiken på vad det ska bli för bok. Måste också passa på att säga att jag tycker din nya bloggportal är väldigt fin! Jag längtar till mars 2013 och hoppas verkligen att ni anordnar stor lanseringsfest för alla era bloggläsare! Kram, Sara
ella
30 okt 2012Åh vad skönt. Jag har svurit mig galen varje gång jag skulle titta in hos dig på leial portalen. Krånglig adress!:P
Detta känns alldeles du!
Kram!
Solveig
30 okt 2012Å ser helt underbart ut!!! Den ser jag fram emot! Och härligt med “egen” blogg eller vad man ska säga, grattis till det!
Stella
30 okt 2012Åh! den vill jag ha nu!
Emelie
30 okt 2012Väldigt fint omslag! Älskar färgerna 🙂 Tror detta kommer bli kalasbra (fattaru torrisskämtet!?) 😀
jessika
30 okt 2012Den ser superfin ut boken din! Så spännande! 🙂
Elsa Maria
30 okt 2012SÅ himla fin! Ser så fram emot resultatet! Kram och lycka till med allt nu. Du är grym som tar hand om dig själv och gör det du vill. Heja!!
Volang-Linda
30 okt 2012Åh vad fint du fått det här! Puss!
Fru Silver
30 okt 2012Framsidan ser jättefin ut! Ni är så vackra! Och Tack för att jag och min lilla familj fick vara med på ett hörn! Det var superkul! Det ska bli så spännande att få bläddra i boken! 🙂
Astrid
31 okt 2012men så fin! den verkar helt underbar. måste ha vintagefest snarast! #måstebaraköpabokenförst
Kristin
31 okt 2012Alltså jag är så sjukt pepp på denna bok!!!!!!!!! Den kommer va rena drömmen!!!!J ag fyller år i mars så jag ska se den som min födelsedagspresent till mig själv när den kommer! Och grattis så himla mycket, fantastiskt att ni fått göra detta!
ida
2 Nov 2012Elsker vintage, elsker denne bloggen, men reagerte på forsiden. Dere ser ikke ut som de kule, sterke kvinnene dere egentlig er… Den så litt ut som en 50-tallsklisjé – fruen på kjøkkenet!
Pingback: D – the party | Emmas Vintage
Pingback: 11. En bild på något som representerar dina framtidsdrömmar. | Emmas Vintage
Pingback: Q & A: Jag är mixen av härj och pastell. | Emmas Vintage
Pingback: Julia – du är mitt i prick! | Emmas Vintage
Pingback: Vintageparty. | Emmas Vintage
Pingback: Instaweek: Cupcakedress, bio och pyssel | Emmas Vintage
Pingback: Emmasvintage.se – best of 2012 | Emmas Vintage
Pingback: Vintageparty i Allt om mat! | Emmas Vintage
Mikaela
8 jan 2013Den här boken ska jag definitivt spana in när den kommer! 🙂
admin
8 jan 2013Hurra! Kram emma
Pingback: Instaweek: Pressbilder, tavelväggar och en djurkalender | Emmas Vintage
Pingback: Vintageparty – 55 days left | Emmas Vintage
Pingback: En liten hemlighet. | Emmas Vintage
Pingback: Vintageparty at Norstedts | Emmas Vintage
Pingback: Augusti 2012: Vintageparty, Värmland, Way out west and a wedding | Emmas Vintage
Pingback: Mars blir en bra bokmånad. | Epic Britain
Pingback: Yes, we like the internet. | Emmas Vintage
Pingback: Vintageparty på Antikmässan | Emmas Vintage
Pingback: Vintageparty på Antikmässan | Emmas Vintage
Pingback: Förhandbeställ Vintageparty till specialpris | Emmas Vintage
Pingback: Instaweek: Kattkärlek, påskfirade, hattaskar och en korkad söndag. | Emmas Vintage
Pingback: Glamourjakt i vintage-djungeln… men var ligger slottet?
Pingback: Q&A: Mode, jämn hy och gnuggistatueringar | Emmas Vintage
Pingback: Säg hej till Vintageparty.se | Emmas Vintage
Pingback: Vintageparty! - Isabelle Pedersen
Pingback: Vintagemässan Bakåt:Framåt – ses vi där? | Emmas Vintage
Pingback: Limiterad Vintageparty-påse – special price for you | Emmas Vintage
Pingback: En liten insta-recap: Bluffmakar-Emma, Värmland och Vintagemässan | Emmas Vintage
Pingback: Bildkavalkad från releasefesten för Vintageparty | Emmas Vintage
Pingback: Morning view by Martina Ankarfyr | Emmas Vintage
Pingback: Vinn boken Vintageparty! | Emmas Vintage
Pingback: Vintageguide till Uppsala by AsbolutLisen | Emmas Vintage
Pingback: the list of 2013. | Emmas Vintage
Pingback: januari 2013: Rosettfrisyr, retronostalgi & ett snötäcka tak | Emmas Vintage
Pingback: Februari 2013: Jazz shoes, my birthday and a new cat in town | Emmas Vintage
Pingback: March 2013 | Emmas Vintage
Pingback: Boksläpp, releasefest och vintagefestival | Emmas Vintage
Pingback: En månad full av fest och hemligheter. | Emmas Vintage
Pingback: För pricken ett, två och tre år sedan (och hur det ser ut nu) | Emmas Vintage
Pingback: 5 år av oktober | Emmas Vintage
Pingback: Svenskt tenn, Spode-koppar, rosa brallor och fyndläge på Myrorna! - Emmas VintageEmmas Vintage
Pingback: Vinn boken Vintageparty! - Emmas Vintage